Upis u prvi razred osnovne škole
Autor: Administrator , 25. 5. 2020.

Poštovani roditelji,

drago nam je što će Vaše dijete postati učenikom naše škole i što ćemo narednih godina surađivati u njegovom odgoju i obrazovanju.

U I. razred osnovne škole u školskoj godini 2020./2021. upisuju se djeca koja su do 1. travnja 2020. godine navršila 6 godina života prema upisnom području kojem pripadaju.

Termin dolaska na procjenu spremnosti djeteta za upis u školu dogovarate putem telefona škole na broj 3833-135 (sa pedagogom od 8 do 14 sati radnim danom).

Procjena spremnosti djece dorasle za upis u I. razred osnovne škole za školsku godinu 2020./2021. počinje 27. svibnja 2020. godine. Pri dolasku u školu zbog trenutne epidemiološke situacije molimo vas da se pridržavate sljedećih pravila:

- dijete na razgovor dolazi u pratnji samo jednog roditelja

- pri ulasku u školu treba dezinficirati obuću i ruke dezinfekcijskim sredstvom

- u prostoru škole s drugim osobama održavati fizičku udaljenost (najmanje 1,5 m)

- ponijeti vlastitu kemijsku olovku

- odgoditi dolazak ukoliko dijete ili roditelj ima povišenu tjelesnu temperaturu i/ili respiratorne smetnje ili postoji sumnja na zarazu COVID-19.

Molimo, za više informacija pogledajte pod opširnije.

Prilikom dolaska na procjenu, roditelj/staratelj treba donijeti sljedeću dokumentaciju i popunjava navedene obrasce (dok je dijete na procjeni spremnosti):

DOKUMENTACIJA

1. SVI  -   OIB djeteta

2. Za djecu koja stanuju na našem području, a ne nalaze se na službenom popisu za upis - Potvrda o boravištu ili potvrda predstavnika stanara o stanovanju na adresi našeg upisnog područja (preslika)

3. Razvedeni roditelji – Rješenje o skrbništvu (preslika)

4. Produženi boravak – Potvrde o zaposlenju oba roditelja

5. Prijevremeni upis (djeca rođena u razdoblju od  1.travnja do 31. prosinca 2014.) – Rješenje o odobrenju prijevremenog upisa (preslika)

6. Djeca u tretmanu – zdravstvenu dokumentaciju (nalaz fizijatra, logopeda, psihologa, neurologa, psihijatra… ako je dijete bilo na obradi ili je u tretmanu) – preslike

7. Mišljenje vrtića za dijete (za prijevremeni upis ili odgodu upisa u I. razred)

OBRASCI

1. Upitnik za roditelje /popunjavaju SVI/

2. Izjava za vjeronauk /popunjavaju SVI/

3. Upisnica /popunjavaju SVI/

4. Izjava za produženi boravak /popunjavaju roditelji čija će djeca biti uključena u produženi boravak/

5. Zahtjev za upis u drugu  OŠ /popunjavaju roditelji čija su djeca naše upisno područje, a namjeravaju dijete upisati u neku drugu školu/

Roditelji, čija djeca se ne nalaze na popisu za upis u našu školu, najavite nam se telefonom na broj 3833-135 (pedagogu škole od 8 do 14 sati radnim danom) kako bi stavili Vaše dijete na popis učenika naše škole. Kada dobijete obrazac - Mišljenje stručnog povjerenstva o spremnosti za upis u prvi razred iz škole u kojoj je obavljeno testiranje, javite nam se telefonom na broj 3833-135 (pedagogu škole od 8 do 14 sati radnim danom) kako bi dogovorili termin ispunjavanja upisnice i ostalih potrebnih obrazaca.

Informacije vezane za izborni predmet informatika-upitnik je na stranici škole i možete ga ispuniti.

PRIJEVREMENI UPIS

Dijete koje nije školski obveznik, a koje će od 1. travnja do 31. prosinca 2020.navršiti šest godina života, roditelj/ skrbnik može u područnom uredu gradske uprave , podnijeti zahtjev za prijevremeni upis u I. razred.

Za dijete koje je pohađalo predškolsku ustanovu roditelj/skrbnik dužan je, uz zahtjev za prijevremeni upis djeteta, priložiti i mišljenje stručnog tima predškolske ustanove o psihofizičkom stanju djeteta, a ako vaše dijete nije pohađalo predškolski odgoj i obrazovanje, bit će upućeno na psihološko testiranje kako bi se utvrdila njegova spremnost za uključivanje u osnovnoškolski odgoj i obrazovanje.

ODGODA UPISA

Ako se na pregledu utvrdi da dijete nije postiglo stupanj zrelosti koji mu je potreban za praćenje i izvršenje školskih obveza, stručno povjerenstvo može predložiti da se dijete ne upiše u toj školskoj godini.

Odgodu upisa predložit će stručno povjerenstvo škole ako temeljem neposrednoga pregleda i dostavljene dokumentacije o psihofizičkom stanju djeteta procijeni da bi odgoda upisa pozitivno utjecala na djetetov cjelokupan psihofizički razvoj.

Odgoda upisa u prvi razred osnovne škole može se odobriti samo za jednu godinu.

KONTAKT I INFORMACIJE

Za sve informacije, s obzirom da na intenzitet provođenja upisa ne možemo odgovarati na telefonske pozive, kontaktirajte nas putem e-maila. Odgovoriti ćemo vam u najkraćem mogućem roku. Ukoliko smatrate da biste telefonski lakše došli do potrebnih informacija i objasnili što vas zanima, napišite e-mail u kojem ćete navesti broj telefona pa ćemo vas mi kontaktirati.

Priloženi dokumenti:
Upisnica.PDF (593.29 KB)