Pravila ponašanja na društvenoj mreži Yammer
Autor: Damir Poljak, 18. 3. 2020.

Više informacija o Yammer-u.

Dobrodošli na Yammer mrežu: O365.SKOLE.HR

Yammer je komunikacijsko-kolaboracijski alat koji služi kao platforma za kolaboraciju na kojoj korisnici (učenici, učitelji, nastavnici, ravnatelji, stručni suradnici i administrativno osoblje) mogu povezati i dijeliti svoja znanja, ideje i svakodnevne prakse.

Sve aktivnosti koje se odvijaju na mreži potrebno je uskladiti s normama odgovornog ponašanja.

• Odgovoran sam za ono što objavljujem na Yammer mreži

• Poštujem ostale članove na mreži i uvažavam i njihovo mišljenje.

• Poštujem druge članove mreže i ukoliko se ne slažem s njihovim mišljenjem činim to na pristojan i dostojanstven način

• Sve objave uvredljivog ili neprimjerenog sadržaja bit će uklonjene, a autori objava bit će prijavljeni nadležnim osobama u svojim obrazovnim ustanovama radi poduzimanja odgovarajućih pedagoških mjera.

Osnovni principi korištenja Yammer privatne društvene mreže

Početna stranica namijenjena je dijeljenju informacija sa svim sudionicima vanjske mreže. Molimo vas da ne postavljate povjerljive informacije na početnu stranicu, kao ni da istu koristite za dijeljenje neformalnog/zabavnog sadržaja.

Dijeljenje sadržaja s ove privatne mreže na javne mreže* je zabranjeno (*npr. LinkedIn, Twitter, Facebook i ostale javne mreže). Svi korisnici čije ponašanje nije u skladu ovog pravilnika mogu biti udaljeni s mreže trajnom deaktivacijom korisničkog profila.

Zaštita podataka

• Aktivnosti i objave na mreži ne dijelim izvan organizacije

• Ne objavljujem povjerljive informacije i dokumente na mreži niti izvan nje

• Štitim povjerljive informacije svoje organizacije, kao i svoje vlastite podatke

Kako započeti?

• Podesite svoje Yammer notifikacije kako biste izbjegli pristizanje istih na e-mail adresu

• Surađujete, postavljajte pitanja, pridružite se grupama, dijelite linkove, blogove, započnite diskusiju, podijelite iskustva, uspjehe, znanje

• Potrudite se da svaki sadržaj koji postavljate donosi neku vrijednost drugima u školskoj zajednici

Kreiranje grupa

• Prije nego kreirate grupu provjerite postoji li grupa sličnog naziva i namjene

• Korisnik koji kreira grupu postaje vlasnikom i administratorom te grupe

• Svi korisnici mogu postati članovi otvorene grupe bez odobravanja vlasnika grupe

• Članstvo u privatnoj/zatvorenoj grupi odobrava administrator odnosno korisnik koji je tu grupu kreirao, a njenim članom možete postati samo ako Vam administrator te grupe odobri članstvo u njoj

• Administrator mreže ima pravo ukloniti grupe koje nisu aktivne više od 24 mjeseca, čime se gubi i sav sadržaj koji je do tada podijeljen u grupi.