Ažurirano: 12. 5. 2022.

VELIKI ODMOR

VELIKI ODMOR

Upisi djece u prvi razred OŠ 2022./2023.
Autor: Administrator , 3. 3. 2022.

Poštovani roditelji,

školski obveznici su djeca koja su do 1. 4. 2022. navršila 6 godina. Ove školske godine termine za utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta za upis u prvi razred naše škole možete rezervirati putem aplikacije Terminko (https://www.terminko.hr/). Upute za korištenje aplikacije detaljno su opisane na samoj stranici. Utvrđivanje spremnosti za školu provodit ćemo tijekom travnja i svibnja 2022. godine. Nakon rezervacije termina, nije potrebna dodatna najava dolaska.

NAPOMENA: Termini za upise će na stranici terminko.hr biti stavljeni u ožujku 2022.

Više pod OPŠIRNIJE.

Pri dolasku u školu zbog trenutne epidemiološke situacije molimo vas da se pridržavate sljedećih pravila:

- dijete na razgovor dolazi u pratnji samo jednog roditelja

- pri ulasku u školu trebate dezinficirati obuću i ruke dezinfekcijskim sredstvom

- u prostoru škole s drugim osobama održavati fizičku udaljenost (najmanje 1,5 m)

- ponijeti vlastitu kemijsku olovku i običnu (grafitnu) olovku za dijete

- pri ulasku u prostoriju gdje se obavlja razgovor dobro oprati ruke

- odgoditi dolazak ukoliko dijete ili roditelj ima povišenu tjelesnu temperaturu i/ili respiratorne smetnje ili postoji sumnja na zarazu COVID-19.

Utvrđivanje psihofizičkog stanja djece za upis u prvi razred provodi Povjerenstvo OŠ Bartola Kašića (školska liječnica dr. Željka Štimac-Miling i stručni suradnici Iva Henigsman - psihologinja i Majda Granić - edukacijski rehabilitator).

Liječnički pregled obavlja se u Školskoj ambulanti kod naše školske liječnice. Termin kod liječnice također je potrebno rezervirati na www.terminko.hr, a liječnicu možete dobiti i pozivom na telefon 01/3831-541 (neparne datume poslijepodne, parne prijepodne). Liječnica je počela s pregledima 1. 2. 2022.

Škola upisuje samo učenike s prebivalištem ili boravištem na našem upisnom području. U slučaju da želite upisati dijete u našu školu možete podnijeti pisani zahtjev za upis djeteta u našu školu tako da je dostavite najkasnije do 1. lipnja 2022. U njoj uz obrazloženje treba navesti i svoj kontakt. O prihvaćanju zahtjeva bit ćete naknadno, tijekom lipnja, obaviješteni jer odluka ovisi o ukupnom broju upisane djece s našeg upisnog područja.

Za vrijeme razgovora s djecom roditelji ispunjavaju upitnik za roditelje kao i predugovor za boravak - za one koji žele da djeca idu u boravak.

Što sve trebate ponijeti:

1. SVI - OIB djeteta

2. Za djecu koja stanuju na našem području, a ne nalaze se na službenom popisu za upis - Potvrda o boravištu ili potvrda predstavnika stanara o stanovanju na adresi našeg upisnog područja (preslika)

3. Razvedeni roditelji - Rješenje o skrbništvu (preslika)

4. Produženi boravak - Potvrde o zaposlenju oba roditelja

5. Prijevremeni upis (djeca rođena u razdoblju od 1. travnja do 31. kolovoza 2016.) - Uvjerenje o uvrštavanju na popis za utvđivanje psihofizičkog stanja (preslika)

6. Djeca u tretmanu - zdravstvenu dokumentaciju (nalaz fizijatra, logopeda, psihologa, neurologa, psihijatra… ako je dijete bilo na obradi ili je u tretmanu) - preslike

Ovi upitnici nalaze se na našoj stranici škole i možete ih popuniti kod kuće, isprintati te donijeti ispunjene.

PRIJEVREMENI UPIS

Za djecu koja nisu školski obveznici, roditelj/skrbnik može podnijeti Gradskom uredu za obrazovanje najkasnije do 31. ožujka 2022. godine Zahtjev za prijevremeni upis, nakon čega će u Područnom uredu biti izdano Uvjerenje temeljem kojega dijete može pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja za upis u I. razred osnovne škole. Za dijete koje je bilo uključeno u predškolski program, roditelj/skrbnik dužan je osim Zahtjeva dostaviti i mišljenje stručnog tima predškolske ustanove o psihofizičkom stanju djeteta.

ODGODA UPISA

Ako se na pregledu utvrdi da dijete nije postiglo stupanj zrelosti koji mu je potreban za praćenje i izvršenje školskih obveza, stručno povjerenstvo može predložiti da se dijete ne upiše u toj školskoj godini. Odgoda upisa u prvi razred osnovne škole može se odobriti za jednu godinu. Odgodu upisa predložit će stručno povjerenstvo škole ako procijeni na temelju neposrednoga pregleda i dostavljene dokumentacije o psihofizičkom stanju djeteta da bi odgoda upisa pozitivno utjecala na djetetov psihofizički razvoj.

Roditelj može Uredu podnijeti zahtjev za privremenim oslobađanjem djeteta od upisa u prvi razred osnovne škole za dijete kojemu je zdravlje teško oštećeno ili ima višestruke teškoće. Osim zahtjeva roditelj obvezno dostavlja medicinsku dokumentaciju o zdravstvenom i razvojnom stanju djeteta te nalaz, odnosno mišljenje jedinstvenog tijela vještačenja.

KONTAKT I INFORMACIJE

Za sve informacije, s obzirom da na intenzitet provođenja upisa ne možemo odgovarati na telefonske pozive, kontaktirajte nas putem e-maila. Odgovorit ćemo vam u najkraćem mogućem roku. Ukoliko smatrate da biste telefonski lakše došli do potrebnih informacija i objasnili što vas zanima, napišite e-mail u kojem ćete navesti broj telefona pa ćemo vas mi kontaktirati.

Veselimo se novoj generaciji naših učenika!

Stručni suradnici Osnovne škole Bartola Kašića