Ažurirano: 12. 5. 2022.

VELIKI ODMOR

VELIKI ODMOR

Projekti

OŠ Bartola Kašića može se pohvaliti nizom projekata koji su dobro osmišljeni i provode se već dugi niz godina. Spajanjem I. i II. osnovne škole u šk. godini 2007./2008. u OŠ Bartola Kašića dobili smo pravo bogatstvo novih ideja i već dobro osmišljenih projekata koji se nastavljaju.

1. Eko dan - provodi se svake godine u ožujku povodom Dana voda s ciljem očuvanja školskog okoliša. Učenici uređuju školsko dvorište i vrt koji se odlikuje bogatstvom biljnih vrsta.

Popis biljnih vrsta u školskom vrtu: puzava borovnica-juniperus horizontalis, dunjarica-nana, rosa-ruža, cornus mas-drijenak, carex gracilis-šaš, nymphaea-lopoč, vitis vinifera-vinova loza, ficus carica-smokva, ribes sagnuinem-ribizl, vatreni trn-pyracantha coccinea, tamarix-metlika, žutika-berberis thunbergil, prunus laurocerasus-lovor-višnja, cydonia japonica-japanska dunja, fraxinus excelsior-obični jasen, juglas regia-orah, taxus baccata-tisa, spiraea x vanhouttei-suručica, buxus sempervirens-šimšir, picea abies-obična smreka, pinus nigra-crni bor, tilia cordata-malolisna lipa, platanus -platana,catalpa bignonioides- katalpa, corylus avellana-lijeska, carpinus betulus-grab syringa vulgaris-jorgovan, magnolia grandiflora-magnolija, weigela-vajgelija, spirea japonica "bumalda"-suručica, tuja occidentalis "columna"-tuja, abies alba-obična jela, picea glauca var. albertiana "conica"-kultivar kanadske smreke, picea omorica "Pančić"-Pančićeva omorika, salix babilonica-žalosna vrba, ligustrum-živica-kalina, philadelphus coronarius-pajasmin, acer platanoides-javor, rosa canina-divlja ruža, forsythia suspensa-obična forzicija, betula pendula-breza, tilia tomentosa-srebrna lipa, acer saccarinum-srebrnolisni javor, sambucus nigra-crna bazga, cupressus arizonica-arizonski čempres, pinus leucodermis-bor munjika, abies grandis-gorostasna jela, salix alba-bijela vrba, taxus baccata "fastigiata"-stupasta tisa, liquidambar styraciflua-likvidambar, salix-vrba.

2. Projekt  "Imam pravo jesti zdravo"

3. Projekt "Aerobic-day"

Ideju osmislile prof. Sandra Višković i Sanja Linarić. Održava se svake godine u veljači uz praznik Valentinova. Sudjeluju učenice od 5. do 8. razreda.

4. Primopredaja učenika

Učiteljice koje su vodile 4. razrede predaju svoje učenike učiteljima koji će im predavati u višim razredima. Potanko upoznaju razredno vijeće sa svim dobrim i lošim stranama razreda, pojedincima i sl.

5. Prigodni projekti

- Bartol Kašić

- Leonardo da Vinci

- Marija Jurić Zagorka

- Marin Držić

- Nikola Tesla

- Ivana Brlić Mažuranić

- Plavi svijet

Kroz međupredmetnu korelaciju učenici istraživanjem upoznaju kontekst vremena u kojemu su živjeli poznati hrvatski i svjetski umjetnici, književnici, znanstvenici i sl.